בס"ד                                                                                                                             
 


                                      משכנתא למימון רכישת דירה

 
אנו היהודים עברנו תלאות בעברנו והגענו לנחלה הגענו למדינת ישראל אך עם זאת קיבלנו את הגנום היהודי,זהו גן ששבע נדודים וחוסר יציבות ורוצה אי של שפיות ומקום של קבע.בישראל כ70% הם בעלי הדירות והשאר שוכרים זהו נתון מהגבוהים בעולם וברוב המדינות המצב הפוך כאשר 70% מהדירות הם בשכירות.

בואו ניקח את רמת החיים בישראל ונוסיף לה את רמת השכר ונקבל קושי ביכולת לחסוך כסף לרכישת נכס לזאת נוסיף את הגנום היהודי ונקבל בכל חודש שיא בקבלת משכנתאות בבנקים בישראל.
רכישת דירה לטווח הארוך עסקה מוצלחת ברוב המקרים אך עם זאת זוהי התחייבות לא פשוטה לשנים רבות ,ונטילת משכנתא בצורה לא מבוקרת ולא אחראית יכולה להוביל לאסון כלכלי.
הבנקים בישראל בשנים האחרונות משתדלים לבצע עבור רוכשי הדירות סוג של אימון אישי ומנסים לדאוג שסכום התשלום בעבור המשכנתא לא יעבור את קו שליש מההכנסה המשותפת.

היום יש לא מעט בנקים כאשר הריבית היום נמוכה מאוד יחסית לשנים עברו גיוס הכספים של הבנקים זול והרצון שלהם לתת הלוואות גדול .כל הפרמטרים הללו יכולים לשחק ליידי רוכשי הנכסים הן באמצעות סקר שוק והן באמצעות חלוקה למסלולים רבים שיגדילו את האפשרויות העתידיות.
לא מעט פעמים לקוחות שואלים אותי באיזה בנק או מסלול עדיף לי לקחת את ההלוואה לרכישת הנכס,תשובתי תמיד בחירת הבנק היא תלויה בעיתוי ,בנקים פועלים בשיטת יעדים ועלות גיוס כספים באם הבנק זקוק לעמידה ביעד הוא יתגמש באחוזי הריביות וזהו נתון שמשתנה בכל יום לכן רצוי לעסות סקר שנכון לזמן האמיתי בו אנו צריכים את ההלוואה,לגבי המסלולים זהו נתון אינדיבידואלי בהחלט ותלוי בהמון פרמטרים הקשורים לרמת ההכנסה של בני הזוג,אופי עבודתם,חסכונות עתידיים וכו'

לא פעם בני הזוג מרגישים שלא בנוח לפרוס את חייהם ומצבם הכלכלי בפני אנשים זרים אך הצעתי היא שבמקרה זה עדיף ורצוי לעשות כן,כל פרמטר גם הוא אמור להשתנות בעתיד אמור להיאמר ובכך ליצור את מסלולי ההלוואה הנכונים והמתאימים לבני הזוג.
אין צורך לפחד מרכישת דירה ובנטילת הלוואה למימון הרכישה באם זה נעשה ע"י גורמים מקצועיים ,ובייעוץ מהאנשים הנכונים.
 
 
הכותב רונן שירז מרונן שירז נדל"ן בע"מ .