ההבדל בין רכישת דירה חדשה ליד שנייה!!!!!!!!!!

כל אדם חולם לרכוש דירה ,להיות הבעלים הרשום של דירה בה הוא הבעלים ואין איש שיגיד לו מה לעשות בדירה, והאם לקדוח בקיר או לא .פשוט להיות בעל הבית.
בתחילת הדרך, פשוט להיות בעל הדירה ולא משנה ישנה או חדשה והשאלה האם אני יכול להרשות לעצמי היא המפתח .בדירה השנייה אנו מחפשים לעלות מדרגה ועדיף דירה גדולה יותר ,במקום טוב יותר ,בקומה נוחה יותר עד שאנו מגיעים לבית קרקע לו ייחלנו כל חיינו.
בדירה ישנה יש יתרונות רבים :
1.אנו רואים את הדירה ומטיילים בה וכך חשים את גודלה ואת התכנון.
2.בדירה ישנה יש תוספות רבות (מזגנים,מטבח משודרג וכו...)
3.בדירה ישנה אין הצמדה למדדים(מדובר בעשרות אלפי שקלים)
4.מדובר בשכונה קיימת שיש בה מבני ציבור ,מסחר ותחבורה ציבורית.
5.בשכונה הקיימת אנו מודעים לאופי השכונה והאם יש בה ביקושים או לא.
 
החסרונות בדירה ישנה :
1.אין אחריות קבלן וכל תקלה היא הוצאה כספית.
2.בדירה ישנה לא תמיד יש ממ"ד או מרפסת או מעלית.
3.מדי מספר שנים משתנים חוקי הבנייה ומתווספים החמרות בנושא מיגון מפני טילים או מול רעידות אדמה דבר אשר יכול להציל חיים.
 
בדירה חדשה אנו יכולים לקחת את הרשום לעיל ולהפוך יתרון לחסרון וההפך אך דבר אחד שאינו יכול להוות מדד כלכלי או נדל"ני הוא הרצון להיות הראשון שגר בדירה ולעצב אותה כפי שרצינו בתחילה מבלי לעשות חשבון לעלות הכספית.
 
החוקים החדשים שישנם ברכישת דירה חדשה מהקבלן עוזרים מצד אחד לרוכשים להגן על כספם מפני פשיטת רגל של הקבלן ,כל הכספים משולמים בשוברים לטובת חשבון הליווי וכך הכסף מבוטח ומצד שני מגנים על הקבלן ושומרים על איתנות פיננסית של הקבלן ולא מאפשרים לו לבנות מעבר לאפשרויות הפיננסיות שלו.
 
כאיש נדל"ן אני יכול לייעץ בראש וראשונה לרכוש נכס בהתאם ליכולת ההחזר שלכם והסכום הראשוני אותו אתם אמורים לשלם כמקדמה ולא לפי הרצון שלכם להוכיח כמה הצלחתם בחיים.
כלכלית עדיף לרכוש דירה בת שנתיים שעונה לצרכים שלכם מאשר חדשה מהקבלן.
 
אם החלטתם לרכוש מקבלן תבדקו מי הקבלן,תשאלו דיירים מפרויקטים קודמים על אופן התנהלותו לאחר הרכישה ולאחר האכלוס,בדקו את האזור מה ייבנו ליד הבניין (לבדוק את הת.ב.ע בעירייה),בדקו היכן יהיו מבני ציבור,מסחר ותחבורה ציבורית. היכן יהיו מיכל האשפה,חדר החשמל והמשאבות .לכל דבר יש קשר ישיר לירידת הערך של הדירה וההפך. כיוון הדירה ,תכנונה ומיקום הבניין יקבעו את ערכה בעתיד ויותר מכך את הביקושים בעתיד.
 
בהצלחה-רונן שירז